Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Kolejny Karnawałowy Zawrót Głowy w Bychawie za nami

07-02-2016

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Bychawie mają nie tylko zdolności techniczne, ale również dusze artystyczne. Kolejny raz udowodnili to podczas cyklicznej imprezy pod hasłem "Karnawałowy zawrót głowy" w Bychawskim Centrum Kultury.

Takie pokazy praktycznych umiejętności uczniów "Hubala" są organizowane od czterech lat. W piątek 5 lutego Karnawałowy Zawrót Głowy obejrzeli gimnazjaliści, natomiast w czwartkowy wieczór wszyscy chętni. Poprzednie edycje były inspirowane, m.in. stażami młodzieży we Francji i latami 80-tymi minionego wieku. Tegoroczne spotkanie opatrzono hasłem "Od oseska do ślubnego kobierca". - Wprawdzie najmłodsi artyści nam się rozchorowali, ale po raz pierwszy w pokazach wzięły udział maluchy z Niepublicznego Przedszkola Akademia Poziomkowa i Samorządowego Przedszkola nr 1 w Bychawie wraz z dyrekcją, wychowawczyniami i rodzicami - relacjonują pomysłodawcy imprezy. Najmłodszych artystom towarzyszyły starsze koleżanki i koledzy, którzy prezentowali fryzury i kreacje. Była "Karnawałowa czerń" z sukienkami w tym kolorze, pokazy z wykorzystaniem futer, a także prezentacje sukienek i garniturów studniówkowych. Ten ostatni pokaz poprzedził tradycyjny polonez. W nawiązaniu do zbliżających się Mistrzostw Europy w piłce nożnej i Igrzysk Olimpijskich chłopcy przygotowali również pokaz fryzur sportowych, wykorzystując piosenkę "Przez twe oczy zielone", którą polska reprezentacja śpiewała w szatni tuż po wywalczeniu awansu na EURO. Był też występ wokalny i młodzieżowa interpretacja utworu Budki Suflera "Bal wszystkich świętych" oraz przypomnienie przeboju "Uptown girl" z repertuaru Billy'ego Joel'a, który bardzo podobał się podczas jednej z wcześniejszych edycji imprezy. Kulminacją pokazów była prezentacja dostojnych sukni ślubnych, która jak zwykle zrobiła na publiczności oszałamiające wrażenie. Całość była przeplatana prezentacjami o szkole i fragmentami poprzednich "Karnawałowych zawrotów głowy". Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Bychawie kształci w zawodach: technik usług fryzjerskich, technik pojazdów samochodowych i technik informatyk. Oferuje również naukę młodych: techników mechaników, techników gazownictwa, techników teleinformatyków, techników logistyków i techników spedytorów. We wrześniu tego roku ZSZ chce też rozpocząć naukę młodzieży w zakresie wizażu i stylizacji oraz grafiki i gier komputerowych.

Powodzenie tych planów zależy od zainteresowania potencjalnych kandydatów, a pełną ofertę szkoły można znaleźć na stronie: zsz.bychawa.pl.

[GALERIA ZDJEC NA FACEBOOK-u]

Powrót