Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Kolejny etap przed nimi

19-04-2012

Ponad 60 uczniów weźmie udział w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

W rywalizacji, która odbędzie się w piątek 20 kwietnia, powiat lubelski będzie reprezentować troje uczniów. To uczennica Szkoły Podstawowej w Pliszczynie w gminie Wólka, Aleksandra Żuk z Gimnazjum nr 1 w Bychawie oraz Jan Janczak z gminy Trzebieszów, który uczy się w XVI Liceum Ogólnokształcących Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lublinie.

Cała trójka wywalczyła awans podczas eliminacji powiatowych, w których wzięło udział 23 uczniów.

Jest to już 35 edycja konkursu, w którym młodzież wykazuje się m.in.: znajomością przepisów przeciwpożarowych i zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznymi umiejętnościami posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, a także wiedzą na temat organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Z eliminacji wojewódzkich, do ostatniego, ogólnopolskiego etapu turnieju awansuje po dwóch najlepszych uczestników z trzech kategorii wiekowych: uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Powrót