Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Kolejne sukcesy uczniów z bełżyckiego „Kopernika”

02-04-2015

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika po raz kolejny odnieśli sukces. Tym razem swoich sił spróbowali podczas XVIII Wojewódzkiego Konkursu Tłumaczenia Poezji Obcojęzycznej, organizowanym corocznie przez IV LO w Chełmie oraz w III Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Administracji Publicznej, którego inicjatorem jest Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL im. Jana Pawła II w Lublinie.

W XVIII Wojewódzkim Konkursie Tłumaczenia Poezji Obcojęzycznej I i II miejsce kolejno zajęły: Monika Kołodziejczyk oraz Paulina Plewik. Pierwsza z uczennic startowała w kategorii język angielski i tłumaczyła wiersz Roberta Frosta  „Stopping by Woods on a  Snowy Evening”. Paulina Plewik natomiast dokonała przekładu utworu niemieckiego poety Johana Wolfganga Goethego „An ein goldnes Herz”. Warto nadmienić, że w ubiegłych latach bełżycki „Kopernik” również święcił triumfy w konkursie poezji obcojęzycznej. w 2013 r. szkoła zdobyła złoty, a rok później brązowy medal.

III Ogólnopolski Test Wiedzy o Administracji Publicznej sukcesem zakończył się dla Adama Plewika, który zajął III miejsce, spośród  ponad 100 uczestników reprezentujących szkoły z całej Polski. Należy dodać, że Adam jest już weteranem konkursów dotyczących funkcjonowania administracji. W zeszłym roku wygrał etap powiatowy Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Powrót