Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Kolejne sukcesy sztangistów z naszego powiatu!

10-05-2016

Ponad 230 zawodników i zawodniczek z całej Polski zmagało się w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w Podnoszeniu Ciężarów do 15 i 17 lat, które od 5 do 8 maja odbywały się w hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Zamościu.

Powiat Lubelski reprezentowały i promowały kluby: GULKS Niemce pod opieką trenera Zbigniewa Cękały oraz "POM-Iskra" Piotrowice z trenerem Antonim Kawałkiem.
Reprezentanci naszego powiatu wywalczyli 3 medale, w tym 1 srebrny oraz 2 brązowe. Wśród młodzików do 15 lat trzecie miejsce zajęła Patrycja Powroźnik z GULKS Niemce w kategorii 53 kilogramów. Spośród sztangistów w wieku do lat 17 najlepiej zaprezentował się Patryk Dziuba (GULKS Niemce), który w kategorii 94 kilogramów zajął miejsce drugie, z kolei Damian Bagijew (GULKS Niemce )w kategorii  105 kg zajął miejsce trzecie. Obaj reprezentanci GULKS Niemce.
Podczas zakończenia zawodów sędziowie oraz trenerzy i działacze podnoszenia ciężarów otrzymali okolicznościowe medale z okazji 70-lecia LZS, które wręczył Pan Józef Poterucha Vice-Przewodniczący Rady Krajowego Zrzeszenia LZS. Wśród wyróżnionych laureatów był długoletni trener i promotor podnoszenia ciężarów Pan Antoni Kawałek, trener "POM-Iskra" Piotrowice.

Pozostałe wyniki zawodów:

*kategoria dziewcząt do lat 15:
 Karolina Skrzypiec miejsce 6 kat. wag. 69 kg. (GULKS Niemce)

*kategoria dziewcząt do lat 17
- Lidia Różyk miejsce 6 kat. wag. 63 kg. (GULKS Niemce)

*kategoria chłopców do lat 15
- Adam Urban miejsce 5 kat. wag. 85 kg. (GULKS Niemce)
- Wojtek Buczek miejsce 6 kat. wag. +85 kg. (GULKS Niemce)

*kategoria chłopców do lat 17
- Bartłomiej Smoleń miejsce 10 kat. wag. 62 kg. ("POM-Iskra" Piotrowice)
- Adrian Wójcik miejsce 5 kat. wag. 77 kg. ("POM-Iskra" Piotrowice)
- Marcin Romanek miejsce 8 kat. wag. 85 kg. ("POM-Iskra" Piotrowice)
- Bartłomiej Adynowski miejsce 5 kat. wag. +105 kg. ("POM-Iskra" Piotrowice)

Spośród 41 Klubów biorących udział w Mistrzostwach Polski, GULKS Niemce został sklasyfikowany na miejscu 12 uzyskując 32 pkt. w klasyfikacji klubowej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!