Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Kolejne dotacje na drogi...

01-09-2017

Samorządy mogą od dzisiaj składać wnioski o przyznanie dotacji z "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019". Powiat Lubelski będzie się starać o pieniądze na dwie inwestycje.

Chodzi o przebudowę tras Dominów - Skrzynice i Góra - Wojciechów. W pierwszym przypadku wniosek będzie dotyczyć odcinka o długości ponad 4 kilometrów, natomiast w drugim - prawie 7 kilometrów. Szacuje się, że prace między Dominowem a Skrzynicami w gminach Głusk i Jabłonna mogą kosztować prawie 10 milionów złotych, natomiast przebudowa drogi Góra - Wojciechów w gminie Wojciechów - niecałe 7 milionów. Z budżetu państwa samorząd może otrzymać do połowy kosztów, ale nie więcej niż 3 miliony złotych. Jeśli dotacje zostaną przyznane obydwie inwestycje będą realizowane w przyszłym roku.

Przy rozpatrywaniu wniosków, które można składać do połowy września, będą obowiązywać nowe kryteria oceny. Dodatkowe punkty będą przyznawane m.in. samorządom o dochodach niższych niż średnia w województwie oraz na inwestycje w obszarach, na których występuje najwyższe ryzyko wystąpienia wypadku drogowego.

Powrót