Kolejna nagroda dla Powiatu Lubelskiego

27-10-2014

Konkurs „Liderzy Eurofunduszy” został zorganizowany przez Magazyn Regionalny „Panorama Lubelska”. Celem konkursu było wyłonienie samorządów, które najefektywniej pozyskują środki zewnętrzne. Zwycięzców konkursu wybrała Kapituła, w skład której weszli: prof. dr hab. Stanisław Michałowski, Rektor UMCS (przewodniczący), Arkadiusz Bratkowski, były Poseł do Parlamentu Europejskiego, Andrzej Pruszkowski, członek Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy, Krzysztof Szydłowski, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Samorządowych, były Wicemarszałek Województwa Lubelskiego i Senator RP oraz Cezary Sawulski, Członek Zarządu Pracodawców Lubelszczyzny „Lewiatan” i prezes Centrum Medycznego Sanitas.

W jednej z najważnieszych kategorii - za pozyskanie największej ilości środków najlepszym okazał Powiat Lubelski. Wartość wszystkich projektów, które zostały zrealizowane w latach 2007 – 2013 z wykorzystaniem środków zewnętrznych przekracza 300 mln zł. Z czego unijne dofinansowanie to ponad 220 mln.

Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu odbyło 21 października 2014 r. w Hotelu Luxor w Lublinie i połączone było z uroczystą Galą 20-lecia powstania czasopisma „Panorama Lubelska”. Nagrody przyznano w czterech kategoriach: powiat, gmina, gmina miejsko – wiejska i gmina wiejska. W imieniu władz powiatu lubelskiego statuetkę podczas gali odebrał Starosta Lubelski Paweł Pikula.

Dziękując za przyznane wyróżnienie, Starosta Paweł Pikula podkreślił, że Powiat Lubelski będzie dalej starał się pozyskiwać fundusze zewnętrzne na rozwój regionu.