Aktualności

Zdjęcie Artykułu

KKS ISKRA 1 najlepsza na piasku

04-07-2016

Pierwsza niedziela lipca w Bychawie zgromadziła amatorów siatkówki plażowej. Osiem drużyn stanęło do rywalizacji w I Turnieju w Piłce Siatkowej Plażowej o Puchar Starosty Lubelskiego.

Mimo niesprzyjającej aury, czasem nawet ciągłego deszczu, rozgrywki odbywał się zgodnie z planem. Niektórzy zawodnicy cieszyli się nawet z deszczowej pogody mówiąc, że „przynajmniej się nie spocimy”.
 
Po zakończeniu fazy grupowej w pierwszym półfinale spotkały się zespoły „KKS ISKRA 2” z ekipą „Nowych na Mieście”, który zakończył się zwycięstwem 2:1 na rzecz „Nowych na Mieście”. W drugim półfinałowym spotkaniu grał zespół „KKS ISKRA 1”, który zmierzył się z zespołem „Jaśnie Wielmożnych Panów”, w tej rywalizacji lepszym okazała się drużyna ISKRY 1, która awansowała do finału Turnieju.
 
Mecze o trzecie i pierwsze miejsce w Turnieju rozgrywane były w tym samym czasie i nawet padający deszcz wydawał się nie przeszkadzać zawodnikom. Ostatecznie na trzecim miejscu stanęła drużyna „KKS ISKTRA 2”, która pokonała 2:1 zespół „Jaśnie Wielmożnych Panów.
 
Finał Turnieju stała bardzo wysokim poziomie, a o ostatecznym wyniku decydował tie-break, w którym lepszym okazał się zespół „KKS ISKRA 1” pokonując 2:1 drużynę „Nowych Na MIEŚCIE”.  Najlepszym zawodnikiem Turnieju wybrano zawodnika KKS ISKRY 1 - Dawida Sobaszka, którego punktowe zagrywki w finale przesądziły o zwycięstwie jego zespołu.
 
Na zakończenie turnieju uczestnicy otrzymali z rąk Starosty Lubelskiego – Pawła Pikuli pamiątkowe statuetki oraz nagrody. Dziękujemy szczególnie firmie Perła Browary Lubelskie za wsparcie i ufundowanie części nagród.
Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział i sportową walkę w turnieju, mamy nadzieję że spotkamy się za rok pod siatką na piasku w Bychawie podczas kolejnej edycji imprezy i mamy nadzieję, że zaświeci słońce.
 
Klasyfikacje końcowa:
 
1 . KKS ISKRA 1
2. NOWI NA MIEŚCIE
3. KKS ISKRA 2
4. JASNIE WIELMOŻNI PANOWIE
5 – 6 . KLUB SENIORA oraz PIOTRKI
7 – 8. WE ARE BACK oraz VICTORIA PIOTROWICE.
Powrót