Kiermasz Wielkanocny Powiatu Lubelskiego

23-03-2015

29 marca br. w Niedzielę Palmową w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie odbędzie się uroczysty Kiermasz Wielkanocny Powiatu Lubelskiego, którego celem jest promocja produktów tradycyjnych i regionalnych oraz przedstawienie potencjału lokalnych producentów z regionu. Kiermasz organizowany jest w ramach projektu „Tradycyjne i lokalne produkty powiatu lubelskiego w sieci”.

Podczas wydarzenia firmy, indywidualni producenci i Koła Gospodyń Wiejskich, będą prezentować swoje produkty i częstować nimi. Ponadto te regionalne wyroby będzie można zakupić.

Program spotkania:

9:00  – 10:45 – Zgłoszenia wystawców

11:00 –  Rozpoczęcie Kiermaszu – Tradycyjne i lokalne produkty powiatu lubelskiego

12:00 - Otwarcie spotkania – Paweł Pikula - Starosta Lubelski

12:15 – Prezentacja projektu „Tradycyjne i lokalne produkty powiatu lubelskiego w "sieci"

12:45  – Produkty regionalne i tradycyjne Województwa Lubelskiego – Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

13:00 – Uroczysta prezentacja strony www.tradycyjne.lu – Firma ITLU

13:30 – Doświadczenia i przyszłość produktów regionalnych powiatu lubelskiego

13:45 – Wystąpienia gości

14:00 – 16:00 - Kiermasz wielkanocny produktów tradycyjnych i lokalnych Powiatu Lubelskiego

14:00 – Msza Święta w Kościele w Muzeum Wsi Lubelskiej

16:00  – Zakończenie Kiermaszu

Lokalne produkty w sieci

W ramach projektu realizowanego przez Powiat Lubelski i firmę ITLU w Lublinie planowane jest również uruchomienie specjalnej strony internetowej, gdzie zawarte zostaną szczegółowe informacje na temat produktów regionalnych, tradycyjnych i ekologicznych z terenu Powiatu Lubelskiego.