Aktualności

Zdjęcie Artykułu

KGW Marynin triumfuje

26-08-2016

Koło Gospodyń Wiejskich z Marynina w gminie Konopnica wygrało plebiscyt zorganizowany przez Dziennik Wschodni. Glosy można było oddawać od 2 sierpnia do 19 (w przypadku głosowania za pomocą sondy internetowej lub kuponów z gazety) lub 22 (w przypadku głosowania przez SMS) sierpnia. Głosowanie odbywało się za pośrednictwem SMS-ów, kuponu drukowanego w gazecie lub sondy internetowej.

Koło Gospodyń Wiejskich w Maryninie zostało założone w 1963 r. z inicjatywy Jadwigi Olszak. Panie z Marynina były aktywne od początku swojej działalności. Już w latach 60. ubiegłego wieku dzięki nim we wsi powstało przedszkole, w którym podczas żniw zajmowano się dziećmi.W 2013 r. przewodniczącą KGW została Ewa Czępińska, a działalność koła stała się jeszcze bardziej dynamiczna. Każdego roku panie z Marynina z powodzeniem biorą udział w szeregu konkursów oraz festiwalach. Dowodem ich zaangażowania jest zdobycie w 2015 r. I miejsca w kategorii wieńców współczesnych w konkursie wojewódzkim oraz II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie na Najwspanialszy Wieniec Dożynkowy, zorganizowanym przez portal mojeKGW.pl.
 
Bieżąca działalność koła gospodyń z Marynina polega na szeroko rozumianym rozwoju zdolności artystycznych oraz działaniu na rzecz lokalnej społeczności. W świetlicy gospodynie organizują kursy rękodzieła dla pań oraz zabawy okolicznościowe dla wszystkich mieszkańców. Obecnie do KGW w Maryninie należy około 20 pań.
 
KGW Marynin jest niezmiernie aktywne, gospodynie rokrocznie wygrywają różne konkursy dlatego wygrana w plebiscycie Dziennika Wschodniego jeszcze bardziej utwierdziła Panie w przekonaniu, że ich działalność ma szeroki krąg zainteresowanych. 
 
Panie z KGW Marynin swoją wygraną zawdzięczają 10 tysiącom głosów oddanych przez mieszkańców regionu. Za ten wynik otrzymają sprzęt AGD, który posłuży im w dalszej działalności Koła. Drugie miejsce zajęło KGW Panieńszczyzna-Jastków, czyli również Panie z naszego powiatu. Trzecie miejsce z wynikiem ponad 9 tys. głosów zdobyło koło z Kębłowa.
 
Warto wspomnieć, że w najlepszej dziesiątce znalazło się również Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych z miejscowości Czółna w gminie Niedrzwica Duża oraz Stowarzyszenie „Babiniaki” z Babina. Z pośród 47 kół, stowarzyszeń i innych organizacji, które zgłosiły się do konkursu 5 znajduje się na terenie Powiatu Lubelskiego.
Powrót