Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Karnawałowy zawrót głowy - uczniów - Hubala

18-02-2014

Pokazy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Bychawie zdobywają coraz większą popularność.

Po raz pierwszy młodzież popularnego "Hubala" prezentowała swoje umiejętności praktyczne dla szerszej publiczności rok temu. W niedzielę 16 lutego odbyła się druga impreza pod hasłem "Karnawałowy zawrót głowy", która cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że w sali Bychawskiego Centrum Kultury trzeba było dostawiać krzesła. 
 
Wśród obserwujących pokazy byli przedstawiciele powiatu lubelskiego ze starostą Pawłem Pikulą, rodziny uczniów, absolwenci ZSZ 1, a także uczestnicy pierwszych pokazów oraz gimnazjaliści, którzy myślą o kontynuowaniu nauki właśnie w "Hubalu". 

Wszyscy mieli okazję podziwiania nie tylko zdolności fryzjerskich, ale również aktorskich i tanecznych. Uczennice klas I i II technik usług fryzjerskich prezentowały awangardowe fryzury i stroje inspirowane latami 80-tymi, natomiast ich koledzy przygotowali teledysk wzorowany na klipie do piosenki "Uptown girl" Billy'ego Joela. Chłopcy wystąpili w roboczych kombinezonach z kluczami w rękach oraz... czerwonym autem i skuterem. 
 
Uczennice klas I i II technik usług fryzjerskich prezentowały awangardowe fryzury i stroje inspirowane latami 80-tymi, natomiast ich koledzy przygotowali teledysk wzorowany na klipie do piosenki "Uptown girl" Billy'ego Joela. Chłopcy wystąpili w roboczych kombinezonach z kluczami w rękach oraz... czerwonym autem i skuterem. Ich pokaz wywołał żywiołową reakcję publiczności. Młodzież zatańczyła też jive'a oraz dwa walce wiedeńskie i walc angielski. 
 
Podczas pokazów trwał konkurs na najciekawszą fryzurę z lat 80-tych. Członkowie jury i publiczność byli zgodni i pierwsze miejsce przyznali Klaudii Krzykale. Drugą nagrodę odebrała Justyna Wieleba, a trzecią Agnieszka Zdybel. Nagrodą dla widzów były trzy karnety na stylizację fryzur w "Hubalu" w wybranym terminie. 
 
Całość uzupełniły prezentacje o ZSZ 1, w tym nie tylko o klasie fryzjerskiej, ale także propozycjach dla przyszłych mechaników i informatyków.

Tegoroczny "Karnawałowy zawrót głowy" poprowadzili uczniowie Izabela Sujaka i Patryk Binduga, a przygotowali nauczyciele "Hubala". Za pokazy fryzur odpowiadała Anna Poniewozik, tańce i choreografię opracowała Joanna Mendykowska, a za scenografię odpowiadały Katarzyna Maciejczyk i Urszula Wilkołazka. 
Powrót