Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Kandydują do rady

03-11-2014

183 kandydatów będzie się ubiegać o miejsce w nowej Radzie Powiatu w Lublinie. Po wyborach, które odbędą się 16 listopada mandaty otrzyma 27 osób.

Swoich przedstawicieli zarejestrowały cztery komitety wyborcze. Największą reprezentację mają Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Prawo i Sprawiedliwość, które zgłosiły po 54 kandydatów. Z komitetu Sojuszu Lewicy Demokratycznej "Lewica Razem" o miejsca w radzie ubiega się 50 osób, a 25 kandyduje z listy Platformy Obywatelskiej. 
 
Najbliższe wybory do samorządu powiatowego odbędą się w sześciu okręgach. Największą rywalizację stoczą kandydaci, którzy chcą być radnymi z okręgu nr 1, obejmującego gminy Bychawa, Krzczonów, Wysokie i Zakrzew oraz okręgu nr 4, czyli z gmin Niemce i Wólka. W tych okręgach startuje po 35 osób. Niewiele mniej, bo 34 kandydatów, będzie się starać o miejsce w Radzie Powiatu w Lublinie z okręgu nr 6, który obejmuje gminy Bełżyce, Borzechów i Niedrzwica Duża. Ponadto 32 osoby kandydują w okręgu nr 2 (Głusk, Jabłonna, Strzyżewice), 26 w okręgu nr 3 (Garbów, Jastków) i 21 w okręgu nr 5 (Konopnica, Wojciechów).
 
Na 147 tysięcy 961 mieszkańców powiatu lubelskiego uprawnionych do głosowania jest 118 tysięcy 810 wyborców. 
 
 
Powrót