„Jezusa Narodzonego witajmy” Bystrzyca 2017

09-02-2017

01.02.2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Bystrzycy odbył się IV Festiwal Kolęd i Pastorałek „Jezusa Narodzonego witajmy” Bystrzyca 2017

Festiwal objęty został honorowym patronatem, Starosty Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego Wójta Gminy Wólka oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty. Gośćmi festiwalu byli przedstawiciele: Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Powiatu Lubelskiego, Wójt Gminy Wólka, Kierownik ds. osób niepełnosprawnych przy PCPR w Lublinie, dyrektorzy ośrodków szkolno – wychowawczych i szkół ogólnodostępnych, rodzice oraz mieszkańcy Bystrzycy i okolic.
W Festiwalu wzięło udział 18 solistów i 17 zespołów zarówno z ośrodków specjalnych jak i szkół ogólnodostępnych z powiatu lubelskiego i powiatów sąsiednich. Udział w Festiwalu wzięli również podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Bychawy.
Na zakończenie miał miejsce występ orkiestry dętej „Henryczki”, przyjęty niezwykle serdecznie przez publiczność.
Festiwal przebiegł w miłej, przyjaznej atmosferze. Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności wokalnych.