Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Inwestycyjne sukcesy w rankingu samorządowym

10-10-2013

Powiat Lubelski jest jednym z najaktywniejszych samorządów, inwestujących w infrastrukturę techniczną i wykorzystujących środki unijne.

Podczas gali, która odbyła się w ramach zakończonego w czwartek 10 października w Warszawie 11 Samorządowego Forum Kapitału i Finansów, przedstawiciele powiatu odebrali nagrody w dwóch kategoriach.

Wśród samorządów powiatowych, które w ostatnich trzech latach dokonały największych inwestycji w infrastrukturę techniczną powiat lubelski zajął pierwsze miejsce w kraju, a drugi raz znalazł się w pierwszej dziesiątce. Oznacza to, że znacznie poprawił swoją pozycję z poprzednich rankingów, w których zajmował 6 i 24 lokatę. Ponadto w kategorii wykorzystania funduszy unijnych w przeliczeniu na jednego mieszkańca, powiat lubelski zajął drugie miejsce. 

Podczas warszawskiego forum samorządowego statuetki im. Kazimierza Wielkiego odebrali starosta lubelski Paweł Pikula oraz Naczelnik Wydziału Inwestycji i Funduszy Pomocowych Starostwa Powiatowego w Lublinie Małgorzata Kotarska.
Zdaniem Pawła Pikuli tak dobry wynik w najnowszym rankingu to efekt przede wszystkich zrealizowanych inwestycji drogowych, modernizacji Domu Pomocy Społecznej w Matczynie oraz wielu innych przedsięwzięć, współfinansowanych ze źródeł zewnętrznych, w tym projektów miękkich, skierowanych na przykład do uczniów szkół zawodowych. 
Zestawienie przygotowali na zlecenie Pisma Samorządu Terytorialnego "Wspólnota" pracownicy Uniwersytetu Warszawskiego pod kierunkiem prof. Pawła Swianiewicza. Oceniający brali pod uwagę m.in: remonty i budowę dróg administrowanych przez samorządy, transport, gospodarkę komunalną, w tym inwestycje w sieci wodociągowe i kanalizacyjne oraz gospodarkę mieszkaniową.
Przedstawiciele samorządu powiatowego ciesząc się z wyróżnień zapewniają, że dołożą wszelkich starań, by w kolejnych latach były realizowane następne projekty, które będą wpływać na poprawę jakości życia mieszkańców oraz dalszy rozwój powiatu lubelskiego.
Powrót