Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Integracyjne kolędowanie w Matczynie

17-01-2014

„Kolędowanie integruje” – przekonują organizatorzy spotkania, które w tym tygodniu odbyło się w Zespole Szkół Specjalnych przy Domu Pomocy Społecznej w Matczynie w powiecie lubelskim.

Uczestniczyli w nim uczniowie szkoły specjalnej oraz ich koleżanki i koledzy z klas IV - VI Szkoły Podstawowej w Matczynie. 
 
Najpierw niepełnosprawni uczniowie wspierani przez swoich nauczycieli wystawili jasełka. Było to już drugi taki spektakl w ich wykonaniu, a premiera przedstawienia odbyła się jeszcze w "starym" roku. Wczuwając się doskonale w swoje role, do stajenki przybyli wdzięczni aniołowie, rozśpiewani pasterze, a także dumnie kroczący Trzej Królowie oraz Mikołaj. Aktorzy zostali bardzo ciepło przyjęci przez publiczność, która nagrodziła ich występ dużymi brawami. 
 
W dalszej części spotkania odbyło się wspólne kolędowanie, do którego uczniowie z "podstawówki" z Matczyna przygotowywali się od kilku tygodni. Zorganizowali loterię fantową, a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczyli na zakup słodyczy dla swoich niepełnosprawnych kolegów. Oprócz tego na bożonarodzeniowe spotkanie w ZSS przygotowali stroje diabłów, królów, turonia i pasterzy oraz zestaw przepięknych polskich kolęd. 
Powrót