Informacja od Powiatowego Lekarza Weterynarii w Lublinie

06-04-2020

Informacja od Powiatowego Lekarza Weterynarii w sprawie potwierdzenia wystąpienia afrykańskiego pomoru świń u dzików w 2020 r. na terenie powiatu lubelskiego.

W związku ze stwierdzeniem ośmiu przypadków występowania afrykańskiego pomoru świń u dzików w 2020 r. w powiecie lubelskim w miejscowościach: Wysokie w gminie Jastków, Guzówka, Dragany, Maciejów Stary, Biskupie w gminie Wysokie, Miasto Lublin, Krzczonów Trzeci, Pustelnik w gminie Krzczonów i bardzo poważnej sytuacji związanej z afrykańskim pomorem świń Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lublinie poleca aby hodowcy trzody chlewnej podjęli nadzwyczajne kroki w celu bezwzględnego przestrzegania zasad bioasekuracji.

ASF przynosi ogromne straty gospodarcze, dlatego przestrzeganie wszystkich zasad zawartych w Rozporządzeniu MRiRW  z dnia 6 maja 2015 r. "w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń" (Dz. U. z 2019 poz. 1558) jest konieczne i wymagane.

Przypominamy, że za brak stosowania zasad bioasekuracji będą nakładane kary administracyjne.

Informacja od Powiatowego Lekarza Weterynarii ws. wystąpienia choroby ASF [plik: PDF, 91,5 KB]