Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Informacja dotycząca przeszukiwania terenów leśnych (działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się afrykańskiego pomoru świń – ASF)

25-03-2019

Starosta Lubelski informuje, iż w dniach 26-27 marca 2019 roku na terenie Powiatu Lubelskiego (gmina Niemce) odbędzie się akcja przeszukiwania terenów leśnych w poszukiwaniu i zgłaszaniu do badań padłych dzików.

W trakcie prowadzenia akcji w pobliżu drogi wojewódzkiej 828 ruch pojazdów zostanie zabezpieczony przez funkcjonariuszy Policji.
 
W związku z działaniami możliwe jest nagłe wbieganie zwierząt na drogi znajdujące się w okolicy rejonu przeszukiwań terenów leśnych. Kierowcy poruszający się po drogach w wyznaczonym rejonie poszukiwań powinni zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy.
 
W organizacji i przeprowadzeniu akcji będą brali udział przedstawiciele Inspekcji Weterynaryjnej, Starostwa Powiatowego w Lublinie (Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych), Nadleśnictwa Lubartów, Kół Łowieckich i Wojsk  Obrony Terytorialnej.
 
Powrót