Aktualności

Zdjęcie Artykułu

III Powiatowe Biegi Uliczne

08-10-2013

Prawie 300 zawodniczek i zawodników wzięło udział w trzecich Powiatowych Biegach Ulicznych Zgodnie z tradycją, zawody, które odbyły się w niedzielę 6 października, były połączone z oficjalnym otwarciem drogi Niedrzwica Duża - Krebsówka - Osmolice, przebudowanej w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

W przeciwieństwie do poprzednich edycji tej imprezy, tym razem na starcie stanęli także przedstawiciele urzędów i instytucji samorządowych z powiatu lubelskiego. Podobnie jak młodzież szkolna samorządowcy rywalizowali w sześcioosobowych sztafetach na dystansie 650 metrów. Oprócz tego odbył się bieg główny na 4 kilometry.

W najmłodszej kategorii wiekowej zawody wygrali gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Wojciechowie, drugie miejsce zajęła sztafeta Zespołu Szkół im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie, a trzecie Gimnazjum nr 2 z Niedrzwicy Kościelnej. Spośród dziewczęcych drużyn najszybsza była reprezentacja Gimnazjum nr 1 z Zespołu Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach. Drugie miejsce zajęły gimnazjalistki z Wojciechowa, a trzecie zespół z Gimnazjum w Ciecierzynie w gminie Niemce.

Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych najszybciej do mety dobiegła sztafeta Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego z Pszczelej Woli, która wyprzedziła reprezentację Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala" z Bychawy i ekipę Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego również w Bychawie. W kategorii dziewcząt najszybsza była sztafeta Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Bełżycach, przed Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach i ZS im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie.

W rywalizacji samorządowców rywalizowały cztery ekipy. Zwyciężyła Gmina Zakrzew, drugie miejsce zajęło Starostwo Powiatowe w Lublinie, trzecie Niedrzwica Duża, a czwarte Gmina Wólka.

W biegu głównym na trasie między Osmolicami a Marianką startowali zawodnicy, którzy ukończyli 16 lat. W rywalizacji wzięło udział 15 mężczyzn i 10 kobiet. Wśród panów zwyciężył Tadeusz Chyliński, przed Bartłomiejem Wroną i Marcinem Kępowiczem. Natomiast w kategorii pań wygrała Ewa Janiak, pozostałe miejsca na podium zajęły Magdalena Sekuła i Anna Sekuła, czyli... córka i mama.

Najlepsi uczestnicy biegu głównego odebrali nagrody finansowe, młodzież otrzymała medale, nagrody rzeczowe i pamiątkowe koszulki, natomiast dorośli uczestnicy sztafet - medale i puchary. Uroczyste zakończenie biegów odbyło się w szkole podstawowej w Mariance.

Zanim biegacze wyruszyli na trasę oficjalnie otwarto przebudowany odcinek drogi Niedrzwica Duża - Krebsówka - Osmolice. Poświęcił go proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabiej Woli ksiądz Tadeusz Pawlas, a symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele powiatu lubelskiego, gmin Niedrzwica Duża i Strzyżewice, a także wykonawcy robót oraz zaproszeni goście. W uroczystości wzięli udział m.in.: poseł Jan Łopata, wicewojewoda lubelski Marian Starownik, sekretarz województwa Artur Walasek, starosta lubelski Paweł Pikula oraz wójtowie gmin Strzyżewice Jan Dąbrowski i Niedrzwica Duża Adam Kuna.

O oprawę muzyczną zadbała Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Strzyżewice, natomiast uczestników uroczystości i biegaczy ugościła na mecie Szkoła Podstawowa w Mariance. Sponsorami wydarzenia byli: Powiat Lubelski, gminy Strzyżewice i Niedrzwica Duża, Lokalna Grupa Działania na Rzecz Rozwoju Gmin Powiatu Lubelskiego "Kraina wokół Lublina", Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. w Kraśniku, Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw "Osmofrost" Sp. z o. o. w Osmolicach, Firma "Edbak" Sp. z o.o. W Piotrowicach, Zakład Kamieniarski "Diatrak" w Strzyżewicach, Rejonowy Bank Spółdzielczy w Bychawie, spółka komandytowa "Asprim" w Niedrzwicy Dużej oraz "Mentor" S.A.


(fot. Starostwo Powiatowe w Lublinie)

Więcej na www.ias24.eu

 
Powrót