Aktualności

Zdjęcie Artykułu

II sesja w nowej kadencji Rady Powiatu i uroczysta Msza św.

06-12-2018

Za nami II sesja Rady Powiatu w Lublinie VI kadencji. Obrady poprzedziła uroczysta Msza św. w intencji rozpoczynającej się VI kadencji samorządu Powiatu Lubelskiego.

Msza św. odprawiona została w Kościele Garnizonowym pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny przy Al. Racławickich w Lublinie. Po Eucharystii Starosta Lubelski Zdzisław Antoń odczytał akt zawierzenia samorządu Powiatu Lubelskiego Matce Bożej Nieustającej Pomocy i wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu w Lublinie Krzysztofem Chmielikiem złożyli kwiaty przed obrazem Matki Bożej. Modlitwa zawierzenia zawierała prośbę o "mądrość serca, wrażliwość na potrzebujących, troskę o młodzież i starszych, ducha roztropności i odwagi w służbie prawdzie". 

Na mszy obecni byli członkowie Zarządu Powiatu w Lublinie, radni Rady Powiatu w Lublinie VI kadencji, dyrektorzy jednostek organizacyjnych oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Lublinie.

Podczas wtorkowej sesji podjęto uchwały w sprawie powołania komisji Rady Powiatu na kadencję 2018-2023. Radni obradowali również nad podjęciem uchwały w sprawie określenia wysokości stawek opłat za zajęcie 1 m2 pasa drogowego dróg powiatowych, których zarządcą jest Zarząd Powiatu w Lublinie, uchwały w sprawie zmiany budżetu powiatu na rok 2018, uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Lubelskiego oraz w sprawie wydatków budżetu powiatu, które nie wygasają z upływem roku budżetowego 2018. Ponadto uchwalono Program współpracy Powiatu Lubelskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami w zakresie działalności pożytku publicznego na 2019 rok. Na delegata na Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich wybrano Starostę Lubelskiego Zdzisława Antonia.

Składy komisji Rady Powiatu VI kadencji [pdf, 200 kb]

Powrót