Aktualności

Zdjęcie Artykułu

II Powiatowe Biegi Uliczne - BIEGAJ Z NAMI !

06-09-2012

Uroczystego otwarcia nowej drogi w gminie Zakrzew dokonają biegacze. II Powiatowe Biegi Uliczne na trasie Targowisko – Zakrzew odbędą się 23 września 2012 r.

Pomysł Powiatowych Biegów Ulicznych, połączonych z otwarciem nowej drogi sprawdził się, dlatego będzie kontynuowany.W ubiegłym roku podczas pierwszej edycji imprezy pod hasłem "Biegaj z nami" reprezentacje kilkunastu szkół rywalizowały na trasie Bełżyce - Strzeszkowice, zmodernizowanej w ramach megaprojektu drogowego. W tym roku zawody odbędą się 23 września przy okazji otwarcia dwóch tras w gminie Zakrzew na odcinku Targowisko - Zakrzew. Rywalizacja będzie się odbywać w dwóch konkurencjach, biegu głównym i sztafecie. W biegu głównym, którego uczestnicy będą rywalizować na dystansie 5 kilometrów, mogą wystartować kobiety i mężczyźni w wieku 16 lat i starsi. Zgłoszenia chętnych będą przyjmowane w dniu zawodów od 11.30. W biegach sztafetowych 5 x 1000 metrów mogą wziąć udział reprezentacje dziewcząt i chłopców ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W tym przypadku zapisy trwają do 14 września, a przyjmują je pracownicy Starostwa Powiatowego w Lublinie. Zgłoszenia można przesyłać faksem pod numer: 81 52 86 601, a szczegółowe informacje można też uzyskać telefonicznie pod numerem: 81 52 86 651.
Dla najlepszych uczestników biegu głównego czekają nagrody finansowe, natomiast młodzież może liczyć na medale, nagrody rzeczowe i pamiątkowe koszulki. Do udziału w drugich Powiatowych Biegach Ulicznych zapraszają: Powiat Lubelski, Gmina Zakrzew, Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Prace przy przebudowie tras Boża Wola - Wojdat - Zakrzew - Tarnawa oraz Tarnawka - Zakrzew - Ponikwy, właśnie się kończą. Drogowcy położyli nowy asfalt na odcinkach o łącznej długości ponad 5,5 kilometra. Realizacja inwestycji kosztowała około 3 milionów złotych, które wyłożą: Gmina Zakrzew, Powiat Lubelski, budżet państwa oraz właściciele przedsiębiorstw, które korzystają z wymienionych dróg.
Szczegółowe informacje na temat biegu znajdują się w załączonym Regulaminie II Powiatowych Biegów Ulicznych „Biegaj z nami”. Regulamin wraz z Kartą zgłoszenia dostępny jest    również na stronie www.powiat.lublin.pl.
Powrót