Idą święta...

06-12-2018

Dużym zainteresowaniem cieszyły się kiermasze świąteczne zorganizowane w Starostwie Powiatowym w dniach 22 listopada - 5 grudnia. Były okazją do zakupu wyjątkowego rękodzieła artystycznego wykonanego przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, uczniów Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych oraz innych placówek z terenu Powiatu Lubelskiego.

Swoje prace wystawiały Specjalne Ośrodki Szkolno-Wychowawcze w Bystrzycy i Załuczu, Dom Pomocy Społecznej oraz Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Matczynie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Bychawie oraz Zespół Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie.

Na kiermaszach można było znaleźć ozdoby świąteczne, choinkowe, unikatowe bombki, drewniane skrzynki zdobione techniką decoupage, stroiki bożonarodzeniowe, ręcznie robione serwety i niepowtarzalne kartki świąteczne. Twórcy zaprezentowali piękne anioły, ceramikę oraz mnóstwo ozdób, które wspaniale mogą zdobić nasze świąteczne stoły czy choinkę.