"I wyjdzie siewca rozsiewać ziarno swoje"

19-08-2019

„Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród…” Słowa Roty napisane przez Marię Konopnicką posłużyły jako motto wypowiedzi Starosty Lubelskiego Zdzisława Antonia w trakcie Dożynek Gminnych w Niedrzwicy Dużej.

W wypowiedzi skierowanej do licznie zgromadzonych mieszkańców i gości zaakcentował szlachetny trud pracy rolników. Zwrócił uwagę na wyjątkowe warunki klimatyczne, które spowodowały w tym roku niższe plony i zmusiły do większego wysiłku przy zbiorach.

Na ręce Wójta Niedrzwicy Dużej Ryszarda Golca – gospodarza dożynek, złożył podziękowania i życzenia dla rolników i ich rodzin. Podziękowania zostały również skierowane do Stwórcy i wszystkich, którzy brali udział w zbiorach i mają związek z zapewnieniem nam „… chleba naszego powszedniego…”.