Aktualności

Zdjęcie Artykułu

I Powiatowy Przegląd "Jesienne Spotkania z Iluzją"

26-11-2019

20 listopada w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach przenieśliśmy się w świat bajki i iluzji. Zespół Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie zorganizował I Powiatowy Przegląd „Jesienne Spotkania z Iluzją”- spotkanie teatralne artystów amatorów ze szkół, przedszkoli, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych oraz placówek edukacyjnych z terenu powiatu lubelskiego.

Występy na scenie mają bardzo duży wpływ na rozwój emocjonalny, poznawczy i edukacyjny dzieci i młodzieży. Zabawa w teatr daje poczucie spełnienia, kształtuje charakter i osobowość młodego człowieka.
 
W przeglądzie udział wzięło dziewięć placówek z terenu powiatu lubelskiego. Jako pierwsi wystąpili gospodarze - młodzi artyści z Zespołu Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie z przedstawieniem pt. „Iluzja –Trochę inne bajki”. Dzieci z  Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Bełżycach – „Jesienne listki”, grupa Świtezianka z Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Matczynie przedstawiająca „Czerwonego kapturka” w innej wersji, a grupa Bystrzaki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bystrzycy zaprezentowała bajkę pt. „Dziewczynka z zapałkami”, wprowadzając uczestników w nostalgiczny nastrój. Grupa Falujące Chusteczki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełżycach pokazała uroczy „Taniec na jesienną szarugę”, natomiast grupa Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bełżycach – „Pożegnanie Jesieni, czyli co słychać u naszych leśnych przyjaciół”. Grupa Tacy sami z Domu Pomocy Społecznej w Matczynie przedstawiła publiczności występ pt. „Jesienny koncert”, a grupa Jesienne listki ze Szkoły Podstawowej w Matczynie zaprezentowała w pięknej scenografii przedstawienie pt. „Jesienne przygody”.
 
W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście: Wicestarosta Lubelski Andrzej Chrząstowski, Naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Lublinie Katarzyna Nowosad, Burmistrz Bełżyc Ireneusz Łucka, Radni Powiatu Lubelskiego w osobach: Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Lubelskiego Zofia Sieńko, Joanna Kaznowska, Anna Rynkowska, Zbigniew Bernat i Grzegorz Widelski. Wśród zaproszonych gości byli także dyrektorzy szkół i placówek oświatowych z terenu powiatu lubelskiego, nauczyciele, rodzice, dzieci i młodzież.
 
Przegląd był wyjątkowym wydarzeniem, pełnym pozytywnych emocji, uśmiechu i wzruszeń. Publiczność, która była pod ogromnym wrażeniem występów, nagrodziła uczestników gromkimi brawami. Wszystkim młodym aktorom i ich opiekunom gratulujemy. Do zobaczenia za rok!
         
Powrót