Aktualności

Zdjęcie Artykułu

I Powiatowe Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne Powiatu Lubelskiego za nami

22-06-2016

Niemce to najaktywniejsza gmina w powiecie lubelskim. Takie miano zdobyła podczas pierwszych Powiatowych Igrzysk Sportowo-Rekreacyjnych, które w niedzielę 19 czerwca odbyły się w Pszczelej Woli. Na obiektach sportowych miejscowego Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w konkurencjach lekkoatletycznych i rekreacyjnych oraz w grach zespołowych rywalizowało 10 reprezentacji.

Poza tytułem najaktywniejszej gminy kolejne miejsca w klasyfikacji ogólnej nie były przyznawane. W sumie w zawodach wzięło udział około 400 zawodniczek i zawodników z gmin: Niemce, Borzechów, Krzczonów, Jastków, Bełżyce, Zakrzew, Niedrzwica Duża, Bychawa, Wojciechów i Strzyżewice.
 
Uroczystego otwarcia Igrzysk dokonał Pan Paweł Pikula - Starosta Lubelski, który bardzo serdecznie powitał wszystkich zawodników oraz przybyłych gości. Nad prawidłowym przebiegiem całej imprezy sportowej czuwał Pan Ireneusz Rapa - Prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, który w trakcie Igrzysk pełnił funkcję Sędziego Głównego.
 
Członkowie zwycięskiej ekipy triumfowali w biegu na 100 metrów gimnazjalistek (Natalia Wypart), biegu na 400 metrów dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych (Paulina Ligęza) i chłopców (Stanisław Muzyka), skoku w dal z belki gimnazjalistek (Aleksandra Studzińska) i dziewcząt ze szkół podstawowych (Lidia Różyk), skoku w dal z belki chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych (Stanisław Muzyka), sztafecie szwedzkiej dziewcząt z gimnazjów oraz dziewcząt i chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych.
 
Na najwyższym stopniu podium w konkurencjach lekkoatletycznych stanęli również: Marcelina Wojtaszko, Jakub Pioś z gminy Niedrzwica Duża, Cezary Dolecki z gminy Zakrzew, Julia Drozdowska z gminy Wojciechów, Karol Błaziak z gminy Krzczonów i Dominik Walczak z gminy Bełżyce.
 
Zawody piłki nożnej wygrała Gmina Bychawa, w siatkówce i sztafecie szwedzkiej gimnazjalistów najlepsza okazała się Niedrzwica Duża, w triobaskecie dziewcząt triumfował Wojciechów a wśród chłopców - Bychawa. Ponadto w przeciąganiu liny kobiet najsilniejsze były zawodniczki z gminy Zakrzew, a sportowcy z Bełżyc wygrali przeciąganie liny mężczyzn i konkurencje rekreacyjne.

Organizatorzy z Powiatu Lubelskiego, ZSRCKP w Pszczelej Woli i Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego przyznają, że są pozytywnie zaskoczeni frekwencją, poziomem rywalizacji oraz atmosferą igrzysk. Dlatego zapowiadają, że takie turnieje będą organizowane także w następnych latach.
 
Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale, statuetki oraz nagrody rzeczowe. Imprezie towarzyszyła, piękna słoneczna pogoda. Program imprezy uatrakcyjnił pokaz podnoszenia ciężarów, który zaprezentowała sekcja GLKS „POM-ISKRA” Piotrowice oraz GULKS Niemce.

 Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym, a zwycięzcom życzymy utrzymania najwyższej formy do przyszłego roku.

RELACJA FILMOWA Z IGRZYSTK - LUBELSKA.TV 

 

Zapraszamy do zapoznania się z oficjalnymi wynikami w poszczególnych konkurencjach - do pobrania tutaj [plik PDF, rozmiar 680 KB]

 

Powrót