Aktualności

Zdjęcie Artykułu

I Mistrzostwa Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Lubelskiego za nami

23-03-2015

Turniej Finałowy I Mistrzostw Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich o Puchar Starosty Lubelskiego odbył się 22 marca w Niemcach. W zawodach wzięło udział 6 najlepszych zespołów, które awans do finału uzyskały w turniejach kwalifikacyjnych.

W Grupie A rywalizowały ze sobą drużyny: Gmina Niemce, Traktor Volley z Krzczonowa oraz Wyjadacze z Bychawy. W drugiej grupie przy siatce spotkały się zespoły: KS Garbów, KS Strażak Wojciechów oraz Powiat Lubelski. Drużyna Traktor Volley nie dała szans rywalom i wywalczyła awans z pierwszego miejsca, kolejne miejsce w półfinale uzyskali Wyjadacze. W grupie B rywalizacja okazała się na tyle duża, że każdy zespół uzyskał 3 punkty i o awansie decydowały małe punkty. Po ich przeliczeniu z pierwszego miejsca do półfinału awansowała drużyna KS Garbów, drugim półfinalistą była drużyna Powiatu Lubelskiego.

Półfinały okazały się równie emocjonujące w pierwszym spotkaniu Traktor Volley pokonał ekipę Powiatu Lubelskiego po  zaciętym tie breaku. Jako druga drużyna do finału awansowali Wyjadacze z Bychawy nie dając szans drużynie KS Garbów.

W meczu o trzecie miejsce rywalizowały drużyny KS Garbów z Powiatem Lubelskim. Pierwszy set wygrał Garbów, jednak dwa kolejne wygrała drużyna Powiatu zajmując trzecie miejsce.

W finale, podobnie jak w turnieju kwalifikacyjnym zmierzyły się zespoły Traktor Volley oraz Wyjadacze. Walka była bardzo wyrównana i stała na bardzo wysokim poziomie. Obydwa zespoły wygrały po secie i o zwycięstwie decydowała tie break. Obydwa zespoły miały piłki meczowe ale ostatecznie zwyciężyła drużyna Traktor Volley wygrywając całe Mistrzostwa.

Serdecznie dziękujemy za udział w Mistrzostwach i już teraz zapraszamy do udziału w przyszłym roku!

Organizatorami Mistrzostw był Powiat Lubelski i Lokalna Grupa Działania "Kraina wokół Lublina".

 

I miejsce – Traktor Volley z Krzczonowa

II miejsce – Wyjadacze z Bychawy

III miejsce - Powiat Lubelski

IV miejsce – KS Garbów

V-VI miejsce – Gmina Niemce oraz KS Strażak Wojciechów

 Partnerami i fundatorami nagród w Mistrzostwach były: Perła Browary Lubelskie, OSM Bychawa, VIP Agencja Reklamy oraz  BP Tour.

Powrót