I Forum Cyfryzacji za nami

18-11-2016

18 listopada 2016 r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyło się I Forum Cyfryzacji Województwa Lubelskiego. Świat cyfrowy staje się coraz bardziej widoczny w naszym otoczeniu, urządzenia mobilne, komputery, nowoczesne technologie oraz globalna sieć, pokazuje jak ważnym elementem życia człowieka XXI wieku staje się cyfryzacja. Nad tematem cyfryzacji podczas dzisiejszego forum pochylili się przedstawiciele samorządów, uczelni wyższych oraz firm prywatnych.

Wśród zagadnień poruszanych podczas forum były m.in. kwestie związane z obsługą przedsiębiorców i inwestorów z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych, poprawa jakości usług publicznych świadczonych przez jednostki samorządu terytorialnego oraz finansowanie projektów z zakresu cyfryzacji. W swojej wypowiedzi Krzysztof Hetman – Poseł do Europarlamenu –zaznaczył, że Lubelszczyzna stoi przed ogromną szansą na rozwój, rozwój poprzez cyfryzację, a jedną z ważniejszych inicjatyw będzie realizacja projektu „e-Geodezja cyfrowy zasób geodezyjny województwa lubelskiego”.

O samym projekcie bliżej dyskutowano podczas jednego z paneli, w którym udział wziął Starosta Lubelski Paweł Pikula. Z kolei w arkana założeń realizacji samego projektu wprowadził uczestników Inżynier Projektu Pan Michał Zawiślak.

Wszyscy obecni na forum zaznaczyli istotę rozwoju cyfryzacji, jako jednego z kluczowych kierunków regionu Lubelszczyzny.

Forum  organizowane było przez Stowarzyszenia Europejskie Centrum Integracji i Współpracy Samorządowej „Dom Europy”, współorganizatorami Forum byli Urząd Marszałkowski w Lublinie i Lubelski Inkubator Technologii Informatycznych. Patronat nad wydarzeniem objęli Krzysztof Hetman – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Sławomir Sosnowski – Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin. Partnerami Forum byli Lubelski Park Naukowo Technologiczny, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie oraz firmy z branży informatycznej.