Aktualności

Zdjęcie Artykułu

„Hubal” Szkołą Innowacji 2018

10-05-2018

Już po raz piąty z kolei Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie otrzymał prestiżowy Certyfikat „Szkoła Innowacji”. Nasza placówka znalazła się w gronie 35 wyróżnionych szkół z terenu Lubelszczyzny.

Kapituła konkursu przyznała szkole także wyróżnienie w kategorii „Innowacyjna Inicjatywa 2018” za wprowadzenie innowacji „Grafika komputerowa” pod patronatem WSEI w Lublinie. Formularz zgłoszeniowy wypełnili szkolni koordynatorzy współpracy z WSEI - Jolanta Szpytma i Janusz Sagan. Certyfikaty odebrał dyrektor szkoły Jerzy Sprawka podczas uroczystej gali, która odbyła się 19 kwietnia 2018 r. w siedzibie WSEI.
 
Projekt Certyfikacji Szkół „Szkoła Innowacji” i konkurs „Lider Innowacji” skierowany jest do szkół ponadgimnazjalnych - liceów, techników, zasadniczych szkół zawodowych oraz zespołów szkół. Patronują mu Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk i Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk.
 
Celem projektu jest wyróżnienie szkół, w których realizowane są nowatorskie pomysły, wspierana jest praktyczna edukacja i kreatywność uczniów, promuje się przedsiębiorczość, realizowana jest współpraca międzynarodowa oraz podejmowane są wszelkie niestandardowe i innowacyjne działania.
Powrót