Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Hubal - Szkołą Innowacji 2014

07-04-2014

3.04.2014 r. w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie odbyła się uroczysta Gala wręczenia Certyfikatów "Szkoła Innowacji " oraz nadania tytułów "Lider Innowacji".

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”w Bychawie otrzymał Certyfikat Szkoła Innowacji 2014, który z rąk kapituły odebrał pan dyrektor Jerzy Sprawka.Jest on poświadczeniem, że szkoła dokłada wszelkich starań, aby kształcić na jak najwyższym poziomie – kształtować postawy przedsiębiorcze oraz społeczną odpowiedzialność. W tegorocznej edycji wzięło udział 37 szkół z województwa lubelskiego. My byliśmy jedyną szkołą prowadzoną przez Starostwo Powiatowe w Lublinie.

Projekt realizowany jest przez Wyższa Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie od 2013 roku i skierowany jest do szkół ponadgimnazjalnych. Patronują mu Marszałek Województwa Lubelskiego - Krzysztof Hetman, Prezydent Miasta Lublin – Krzysztof Żuk i Lubelski Kurator Oświaty - Krzysztof Babisz.

Celem programu jest wyróżnienie szkół, w których realizowane są nowatorskie pomysły, wspierana jest praktyczna edukacja i kreatywność uczniów, promuje się przedsiębiorczość, realizowana jest współpraca międzynarodowa oraz podejmowane są wszelkie niestandardowe i innowacyjne działania. Każda szkoła biorąca udział w tym projekcie opisywała działania realizowane w szkole dotyczące wielu obszarów min.: programy realizowane w szkole, współpracę z otoczeniem zewnętrznym,(instytucjami, uczelniami), środowiskiem lokalnym, projekty edukacyjne. Działania naszej szkoły opisali: p. Jolanta Szpytma i p. Janusz Sagan wspomagani przez p. Agnieszkę Siek, p. Andrzeja Pietrzaka .

Powrót