Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Hubal - przed przyjęciem uczniów

27-08-2012

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Bychawie w nowym roku szkolnym zastaną odnowioną salę gimnastyczną, odświeżoną stołówkę i nową klasę. Wszystkie prace wykonane podczas tegorocznych wakacji zostały sfinansowane ze środków przekazanych przez sponsorów.

Sala gimnastyczna w popularnym "Hubalu" nie była remontowana od 10 lat. - Teraz zmieniły się kolory, które są bardziej żywe od poprzednich, a przez to - bardziej zachęcające uczniów do ćwiczeń - mówi z nadzieją  dyrektor ZS 1 w Bychawie Jerzy Sprawka. Dzięki wsparciu sponsorów na parterze internatu przygotowano pracownię dla nowej klasy o profilu technik usług fryzjerskich. Właśnie ten kierunek wskazali w badaniach uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych, którzy zasugerowali, że chętnie podjęliby naukę w tym zawodzie.
- Mamy kilkunastu kandydatów, a właściwie kandydatek, ponieważ nie ma wśród nich chłopców, ale gdyby ktoś chciał jeszcze dołączyć do tej grupy, wystarczy się do nas zgłosić - dodaje dyrektor Sprawka. Ponadto w wakacje odświeżono stołówkę szkolną z kuchnią, którą częściowo wyposażono w meble kuchenne, przekazane przez... nauczycieli.
W ostatnich tygodniach zmieniło się też otoczenie szkoły, gdzie na nowo zagospodarowano teren wokół budynku.  Dyrektor Sprawka jest wdzięczny ofiarodawcom za udzieloną pomoc. Przyznaje jednak, że szkoła ma jeszcze wiele potrzeb inwestycyjnych. Do najważniejszych zalicza wymianę przeciekającego dachu, naprawę parkietu w sali gimnastycznej, a także zakup stołów i krzeseł do stołówki oraz odświeżenie stacji diagnostycznej. Mimo to dyrekcja placówki z optymizmem rozpoczyna nowy rok szkolny. Oprócz nowej klasy dla przyszłych fryzjerów, w przeciwieństwie do poprzedniego roku, sukcesem zakończyła się rekrutacja do pierwszej klasy zasadniczej szkoły zawodowej. W sumie w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Bychawie we wrześniu rozpocznie naukę około 250 uczniów. Placówka prowadzi zajęcia w 4-letnim technikum, 3-letniej Zasadniczej Szkole Zawodowej oraz 2-letniej Policealnej Szkole Zawodowej. W technikum uczą się przyszli: technicy mechanicy, technicy pojazdów samochodowych, technicy informatycy i, od tego roku, technicy usług fryzjerskich. ZSZ kształci w kierunku mechanik pojazdów samochodowych, a szkoła policealna w zawodzie technik informatyk.
Powrót