Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Gala orkiestr po raz siedemnasty

06-06-2014

Ponad 350 muzyków spodziewają się organizatorzy 17. Międzynarodowej Gali Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Bychawie. Impreza odbędzie się w niedzielę 8 czerwca w amfiteatrze Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego i będzie połączona z festynem oraz zawodami sportowymi.

W tegorocznej gali zapowiedziała udział orkiestra ze szkoły muzycznej w Dubnie na Ukrainie oraz 10 zespołów z województwa lubelskiego. Będą to orkiestry z Krasnegostawu, Strzyżewic, Ostrowa Lubelskiego, Borzechowa, Wojciechowa, Lubartowa, Łomaz, Motycza i Sobieskiej Woli oraz gospodarze z Bychawy. 

- Gala nie ma formuły konkursu. Będą to raczej popisy poszczególnych zespołów, które zagrają dowolne utwory, bo repertuar naszych spotkań nie jest ograniczony - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej dyrektor Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Henryczki" i Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie Henryk Dudziak.

Zgodnie z tradycją galę rozpocznie o 11.40 msza święta w kościele parafialnym. Po eucharystii odbędzie się uroczysty przemarsz ulicami miasta do szkolnego amfiteatru. Prezentacje orkiestr będą się odbywać od 13.00 do 17.00.
Potem na plenerowej scenie będą się prezentować formacje taneczne z Bychawskiego Centrum Kultury, Zespół Pieśni i Tańca "Leszczyniacy" ze Świdnika, młodzi artyści z popularnego "kwiatka", czyli ZS im. ks. A. Kwiatkowskiego oraz Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej "Gamza". Wieczorem odbędzie się zabawa z zespołem "Heaven" i pokaz sztucznych ogni.

Ponadto organizatorzy zapraszają dzieci do strefy zabaw, wszystkich chętnych na bezpłatną tego dnia szkolną pływalnię, a kibiców do dopingowania zespołów, które będą rywalizować w turniejach piłki nożnej i piłki plażowej. 

Do udziału w tegorocznym święcie orkiestr zachęcają starosta lubelski Paweł Pikula, burmistrz Bychawy Janusz Urban i dyrektor ZS im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie Henryk Dudziak. 
 
Powrót