Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Fotograficzny sukces

19-02-2013

Ogólnopolski sukces uczennicy Gimnazjum nr 1 w Niemcach w powiecie lubelskim. Agata Mroczek z klasy IIIb zajęła pierwsze miejsce

w kategorii fotograficznej w czwartym Międzynarodowym Konkursie Artystycznym im. Włodzimierza Pietrzaka ". Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem".Na konkurs wpłynęło ponad 410 prac z całej Polski, z których jury wyróżniło 10, w tym fotografię autorstwa gimnazjalistki z Niemiec. Agata Mroczek uwieczniła na zdjęciu ruiny zamku w Zagórzu. Jurorzy docenili je za "ujęcie architektury i grozę emanującą z pokazanego obiektu". Fotografia została wykonana w ubiegłym roku podczas wycieczki szkolnej w Bieszczady, zorganizowanej w ramach projektu "Żyj z pasją".

Zwycięzka praca:


W nagrodę, oprócz słów uznania, dyplomu i albumu fotograficznego, autorka otrzymała tablet. To nie jedyny sukces gimnazjalistki z Niemiec. Agata Mroczek ma już na swoim koncie nagrody m.in. w Wojewódzkim Konkursie na Reportaż "Zawód: Reporter 2011", za zdjęcia z cyklu "Piękno tkwi w szczegółach" i konkursie "Roztocze w obiektywie 2012 " za fotografię "Magia popołudnia". Konkurs Artystyczny im. Włodzimierza Pietrzaka zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" oddział w Turku. Jego patronami honorowymi byli Prymas Polski arcybiskup Józef Kowalczyk, ordynariusz włocławski ksiądz biskup Wiesław Mering, a także Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Walkowiak oraz przedstawiciele lokalnych władz samorządowych. Wśród fundatorów nagród była małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska.

Składamy serdeczne gratulacje i zyczymy kolejnych sukcesów.

Tekst: 

Agnieszka Boguta - ZS w Niemcach
www.ias24.eu 
Powrót