Festiwal Pieśni Patriotycznych

15-11-2012

Prawie 80 młodych artystów zapowiedziało udział w Powiatowym Festiwalu Piosenki Patriotycznej w Krężnicy Jarej. Jubileuszowa, bo organizowana po raz dziesiąty, edycja tej imprezy odbędzie się w sobotę 17 listopada.

Wśród wykonawców są uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów nie tylko z gminy Niedrzwica Duża, ale również innych miejscowości w powiecie lubelskim, m.in. z Bystrzycy, Bełżyc, Krasienina, Zemborzyc Tereszyńskich, a także z Lublina oraz z Gręzówki w powiecie łukowskim. Młodzi ludzie wykonają zarówno tradycyjne pieśni wojskowe i wojenne, jak również współczesne piosenki patriotyczne. Będą to m.in.: "Przybyli ułani", "Wrócą chłopcy z wojny", "Szare Szeregi", "Powrócisz tu", "Biały krzyż" czy "Kocham Cię Polsko". Występy solistów i zespołów będzie oceniać jury, które przyzna Grand Prix oraz Złotą, Srebrną i Brązową Wiktorię. Prezentacje, otwarte dla publiczności, rozpoczną się w sobotnie przedpołudnie o 10.00 w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy - Bohaterów Armii Krajowej w Krężnicy Jarej. Do oglądania występów i kibicowania uczestnikom zapraszają organizatorzy i patroni honorowi festiwalu, wśród których są: Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Starosty Powiatu Lubelskiego i wójta Gminy Niedrzwica Duża.