Festiwal młodych wokalistów

09-05-2012

Ponad 50 wokalistów wystąpi w Powiatowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Śpiewający słowik", który w czwartek 10 maja odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury w Jabłonnie z siedzibą w Piotrkowie.

Będą to młodzi artyści reprezentujący wyłącznie szkoły, kluby i ośrodki kultury z powiatu lubelskiego, którzy będą oceniani w trzech kategoriach wiekowych: 6 – 10 lat, 11 – 13 i 14 – 16 lat. Największą grupę stanowią wokaliści między 11 a 13 rokiem życia.

Na czwartkowe przesłuchania każdy wykonawca przygotowuje po dwa utwory.
– Repertuar jest dowolny, ale zgodnie z tradycją naszej imprezy powinny być to polskie piosenki dostosowane do wieku i możliwości wokalnych artystów – przypomina dyrektor GCK w Jabłonnie Teresa Skwarzyńska.

Występy będzie oceniać jury, w którego składzie znajdą się przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Lublinie i Wojewódzkiego Ośrodka Kultury.

Najlepsi wykonawcy wystąpią w finale wojewódzkim, który w czerwcu odbędzie się w Rykach.

Patronem honorowym festiwalu jest starosta lubelski, a organizatorami Starostwo Powiatowe w Lublinie i Gminne Centrum Kultury w Jabłonnie z siedzibą w Piotrkowie.