Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Festiwal Kolęd i Pastorałek

13-01-2014

Festiwal Kolęd i Pastorałek odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Starosty Lubelskiego oraz Wójta Gminy Wólka przy współpracy z Wojewódzkim Domem Kultury w Lublinie.

Gośćmi honorowymi festiwalu byli: p. Katarzyna Bryda przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, p. Dariusz Gajo Członek Zarządu Powiatu Lubelskiego oraz p. Edwin Gortat Wójt Gminy Wólka. Gościem specjalnym był p. Dariusz Tokarzewski (zespół VOX). Na festiwalu obecni byli również dyrektorzy szkół ogólnodostępnych oraz Ośrodków Szkolno – Wychowawczych.
 
W Festiwalu wystąpiło 25 solistów i 18 zespołów zarówno ze szkół specjalnych jak i ogólnodostępnych z woj. lubelskiego. Ze względu na wysoki poziom prezentowanych kolęd i pastorałek zostały przyznane wyróżnienia w kategorii solista i zespół. W kategorii solista przyznano 8 wyróżnień. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Mysiak Marcin ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Firleju, Stamirowska Julia z Gimnazjum w Pliszczynie, Natalia Wawrzyńczyk ze Szkoły Podstawowej w Łuszczowie.
 
W kategorii zespół przyznano 7 wyróżnień. Na szczególne wyróżnienie zasłużył zespół: „Animuzy” z Zespołu Szkół w Ciecierzynie, „Wesołe Bemolki” z SOSW w Bystrzycy, zespół wokalno – instrumentalny z Zespołu Szkół nr 4 w Lublinie.
 
Nagrody dla uczestników zostały ufundowane przez Marszałka Województwa Lubelskiego, Starostę Lubelskiego, Wójta Gminy Wólka, Spółdzielczą Mleczarnię „Spomlek” z Radzynia Podlaskiego, księgarnię Quo Vadis w Lublinie, Koło Łowieckie nr 81 „Sarna” w Gorzkowie oraz pracownię ceramiczną przy SOSW w Bystrzycy. Każdy uczestnik festiwalu otrzymał dyplom uczestnictwa oraz drobny upominek.

 

Powrót