Dzień Patrona Miasta Lublin

10-06-2019

Prezydent i Rada Miasta Lublin wraz z Proboszczem Parafii zapraszają 13 czerwca br. (czwartek) o godz. 18.30 na wspólną modlitwę za Lublin i jego mieszkańców.

Mszę św., poprzedzi o godz. 17:30 koncert okolicznościowy z udziałem Sylwii Strugińskiej - solistki Teatru Muzycznego w Łodzi, a także kompozytora i organisty Roberta Grudnia z Lublina. W programie przewidziano utwory religijne i patriotyczne, które zakończą się nabożeństwem czerwcowym prowadzonym przez artystów.

Św. Antoni Padewski od czterech wieków jest uznawany za patrona Lublina. Widocznym przejawem jego kultu jest obraz zawieszony na Bramie Krakowskiej, od strony Starego Miasta. W znajdującym się w pobernardyńskim kościele pw. Nawrócenia Św. Pawła przy ul. Bernardyńskiej 5 będącym Lubelskim Sanktuarium Św. Antoniego w patronalnym dniu 13 czerwca corocznie odbywa się odpust. Tradycją poprzednich lat właśnie w tym dniu sprawowana jest Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców.