Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Dzień otwartych drzwi w PPP w Bełżycach

22-06-2016

Powiatowe Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Lublinie 16 czerwca 2016 r. zorganizowało Dzień Otwarty w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bełżycach.

Zaproszenie było skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów klas I-III, ich rodziców oraz nauczycieli. Wszyscy mieli możliwość zapoznania się z bogatą ofertą poradni, obejrzenia pomieszczeń oraz wzięcia udziału w warsztatach i zajęciach artystyczno-plastycznych, sensorycznych i twórczego myślenia. Zajęcia ruchowe z elementami treningu samoobrony były prowadzone dla dzieci przez doświadczonych instruktorów siłowni „Haryzma”. Różnorodne formy terapii oraz konsultacje realizowane w poradni cieszyły się dużym zainteresowaniem.
 
Podczas uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego skierowanego do dzieci w różnych kategoriach wiekowych pt. „Mam niepełnosprawne ręce, nogi, ale sprawne serce – integracja w moich oczach”.  Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz ciekawe nagrody.
 
Dzień Otwarty był również okazją do spotkań i rozmów, a rodzice w miłej atmosferze chętnie wymieniali się doświadczeniami związanymi z wychowaniem, edukacją i terapią dzieci.
 
Opracował:. Wydział Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych
Powrót