Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Dzień Dziecka w Chmielu

12-06-2019

2 czerwca Ochotnicza Straż Pożarna w Chmielu zorganizowała festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka, który licznie zgromadził społeczność gminy. Festyn odbył się po raz pierwszy i cieszył się dużym zainteresowaniem.

Dzieciom zostały wręczone upominki, kamizelki odblaskowe ufundowane przez Powiat Lubelski, kupony na kiełbaski, popcorn, watę cukrową i lody. W trakcie festynu dzieci miały dostęp do darmowych atrakcji tj: dmuchanej zjeżdżalni, basenu z kulami wodnymi i przejażdżki na kucyku. Główną atrakcją był pokaz paralotniczy z Krasnostawskiego Stowarzyszenia Paralotniarzy, którzy podczas przelotów zrzucali dzieciom cukierki. Przybyli goście mogli również obejrzeć pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, który demonstrowali pracownicy Akademii Zdrowia i Aktywności Fizycznej Neptun.

Największym zainteresowaniem cieszył się wóz strażacki. Pod opieką strażaków dzieciaki mogły przymierzyć ubranie strażackie, wejść do wozu i obejrzeć wnętrze auta.

Imprezę umilił dzieciakom stół z domowym ciastem i kompotem przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Chmiela. Kobiety ubrane w kolorowe, lokalne stroje wspierały strażaków w organizacji tego święta. Pomimo upału podczas imprezy panowała miła i rodzinna atmosfera. Zorganizowany festyn spełnił oczekiwania jego twórców oraz dzieci i młodzieży uczestniczących w zabawie.

Film z festynu: https://www.youtube.com/watch?v=hpis1-nfr78

 

Powrót