Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Druga edycja Bądź Fit z „Hubalem” za nami

20-02-2019

W Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. H. Dobrzańskiego w Bychawie odbyły się zajęcia fitness dla dziewcząt i pań z Bychawy i okolicy pod nazwą Bądź Fit z „Hubalem”. 12 lutego, w wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej ćwiczyły uczennice, mamy z córkami, kobiety pracujące w różnych instytucjach, nauczycielki, panie na emeryturze - innymi słowy kobiety w różnym wieku.

Pierwsza edycja tego typu zajęć fitness odbyła się we wrześniu 2018 r. i cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dziewcząt i kobiet. Stąd pomysł na zorganizowanie ponownie imprezy, której celem była promocja aktywności ruchowej, w szczególności różnych form fitness, zdrowego stylu życia i odżywiania oraz integracja międzypokoleniowa. Organizatorom zależało na tym, aby zachęcić do aktywności zarówno dziewczęta, jak i ich mamy. Zainteresowanie zajęciami przerosło nasze oczekiwania.
 
Tym razem w programie zajęć znalazły się:
  • energetyczna Zumba, która łączy w sobie elementy aerobiku i tańca,
  • TBC – trening całego ciała o umiarkowanej intensywności z wykorzystaniem różnego rodzaju ciężarków, taśm, piłek itp.
  • Tabata – krótki, interwałowy trening przyspieszający metabolizm,
  • ćwiczenia na zdrowy kręgosłup oraz stretching.
Każda uczestniczka mogła wziąć udział we wszystkich treningach lub wybrać odpowiednią dla siebie formę ćwiczeń. W trakcie imprezy przygotowano kilka atrakcji. Można było dokonać pomiarów i analizy składu ciała, określić wiek metaboliczny oraz uzyskać informacje o zdrowym stylu życia i odżywiania. W przygotowanej Fit Kawiarence można było posilić się zdrowymi produktami i wymienić przepisami. Wśród przyrządzonych przekąsek znalazły się m.in.: jabłka, mikrokanapki z pieczywa żytniego na zakwasie z pastą ze słonecznika i suszonych pomidorów, fit „smalczykiem” z fasoli, batony muesli, ciastka owsiane, kokosowe, ciastka z ciecierzycy, fit brownie, kaszak i rafaello z kaszy jaglanej, babeczki marchewkowe i dyniowe, ciasto kokosowe bezglutenowe z czekoladą, słone krakersy z ziaren.
 
Zajęcia Bądź Fit z „Hubalem” odbyły się z inicjatywy pani Joanny Mendykowskiej - instruktorki fitness i nauczycielki wychowania fizycznego w ZSZ Nr 1 w Bychawie, która zorganizowała spotkanie i przeprowadziła trening razem z paniami: Jolantą Konieczną-Rapą - instruktorką fitness i nauczycielką wychowania fizycznego z Bystrzycy Starej oraz Katarzyną Maciejczyk - nauczycielką wychowania fizycznego z ZSZ Nr 1 w Bychawie.
 
Wszystkim uczestniczkom dziękujemy za obecność i wspólne, aktywne spędzenie popołudnia i wieczoru. Zachęcamy do systematycznej aktywności dla zdrowia, sylwetki, urody i dobrego samopoczucia oraz do zdrowego odżywiania.
 
Do zobaczenia na kolejnej edycji Bądź Fit z „Hubalem”!
Powrót