Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Droga Krzyżowa

06-04-2012

Uczniowie z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Załucza wraz z nauczycielami przygotowali szczególną Drogę Krzyżową. Jak mówią opiekunowie - nasza Droga była połączeniem teatru cieni, przedstawiających każdą stację Męki Pańskiej z rozważaniami oraz pieśniami wielkopostnymi, które oplatały te wydarzenia.

W tym roku, trzy razy  wyruszyliśmy  za Jezusem. Po raz pierwszy  inscenizacja wystawiona była w  parafii p.w Świętego Bartłomieja Apostoła  w Niedrzwicy Kościelnej. W kościele zapanował  nastrój sprzyjający rozmyślaniu nad swoim życiem i swoimi wadami, które tak niemiłosiernie rzucały na ziemię  Chrystusa... Całość dopełniły odpowiednie pieśni i teksty – głębokie, chwytające za serce, pozwalające w ciszy i skupieniu pochylić się   nad samym sobą... Druga Droga Krzyżowa  wystawiona została w GOKSiR w Niedrzwicy Dużej - na widowni zasiedli mieszkańcy  Niedrzwicy Dużej. W milczeniu , w modlitwie , w skupieniu. Podniosła atmosfera, przeżycie  tak wielkie, że niektórzy  reagowali łzami, wpatrzeni  w poszczególne stacje - bliżej byli Tego, który cierpiał i umarł za nas. Ostatnią inscenizację można było zobaczyć w DOPS w Popkowicach.

Wystawienie Drogi Krzyżowej ukazało możliwości osób niepełnosprawnych i z pewnością przyczyniło się  do większej integracji społeczeństwa lokalnego z naszą placówką. Warto podejmować  taką  pracę, bo każdy taki występ  aktywizuje uczniów, rozwija ich i uspołecznia.

Powrót