Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Droga Jakubowice Konińskie - Majdan Krasieniński w remoncie

18-03-2015

Rozbudowa drogi Lublin - Jakubowice Konińskie - Majdan Krasieniński w powiecie lubelskim wkroczyła w decydujący etap. Drogowcy prężnie pracują, a umowa na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego została dziś podpisana przez władze powiatu.

Ze względu na wyłączenie z ruchu fragmentów jezdni drogowcy proszą kierowców o cierpliwość, a tym, którzy znają okolice sugerują korzystanie z objazdów trasami gminnymi.

Prace są prowadzone na odcinku o długości około 7 kilometrów, od granic Lublina do połączenia z drogą wojewódzką 809, z wyłączeniem dwóch krótkich fragmentów, które zostały wykonane przy okazji wcześniejszych inwestycji. - Od kilku dni połowa jezdni na 8 odcinkach jest zamknięta, a ruch odbywa się wahadłowo przy pomocy sygnalizacji świetlnej.

Drogowcy już pracują nad nową podbudową i zapowiadają, że jeszcze w tym tygodniu będą kłaść pierwszą warstwę asfaltu. Nowa droga ma być gotowa do końca czerwca tego roku.

Rozbudowa trasy Lublin - Jakubowice Konińskie - Majdan Krasieniński to największa tegoroczna inwestycja drogowa, realizowana przez Powiat Lubelski. Jej koszt sięga 17 milionów złotych, z czego 14,5 miliona to środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.  Podpisanie umowy ze strony władz Powiatu nastapiło w dniu dzisiejszym, umowa czeka teraz na podpis władz Samorzadu Województwa Lubelskiego.

Starosta Lubelski Paweł Pikula oraz Skarbnik Powiatu Jadwiga Wójcik Podpisuja umowę o dofinansowanie


Za te pieniądze samorząd powiatu wykupił grunty niezbędne do poszerzenia pasa drogowego i przygotował dokumentację, a teraz wykona nową jezdnię, chodnik prawie na całej długości modernizowanego odcinka i ścieżkę rowerową.

Powrót