Dozynki Wojewodzkie w Siennicy Różanej

17-09-2012

W niedzielę 16 września w czasie Dożynek Wojewódzkich w Siennicy Różanej Powiat Lubelski reprezentowały delegacje wieńcowe z Wojciechowa, Krzczonowa i Garbowa. Tegoroczne święto plonów Województwa Lubelskiego rozpoczęło się korowodem wieńców dożynkowych, a następnie została odprawiona msza dziękczynna za tegoroczne zbiory.

Na scenie odbywały się występy artystów ludowych i konkursy. Tradycyjną atmosferę dożynek podkreślały regionalne stoiska, kolorowe stragany oraz zabawa ludowa. Stoisko reprezentujące nasz powiat zachęcało piękną ludową dekoracją, oraz wyrobami kowalstwa artystycznego co zaowocowało dużym zainteresowaniem wśród uczestników.

Do wojewódzkiego konkursu wieńców dożynkowych stanęło ponad 75 okazałych i przepięknie zdobionych prac. Komisja przyznała I miejsce w kategorii wieniec tradycyjny KGW z Garbowa.

Nagrodzonym gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych.