Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Dożynki Wojewódzkie w Radawcu coraz bliżej

29-08-2019

Wielkimi krokami zbliżają się Dożynki Wojewódzkie w Radawcu. Na święto plonów zapraszali podczas zorganizowanej w czwartek 29 sierpnia konferencji prasowej, Starosta Lubelski Zdzisław Antoń, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie Artur Sępoch. Poznaliśmy również starostów tegorocznych dożynek - Panią Katarzynę Pańczuk-Drozd i Pana Jarosława Miściura – rolników z powiatu lubelskiego.

 
Świętowanie rozpocznie się tradycyjnie korowodem, w którym zaprezentowane zostaną wieńce przygotowane przez mieszkańców województwa lubelskiego, i obrzędem dożynkowym. W południe odbędzie się uroczysta Msza św. Po jej zakończeniu podzielimy się chlebem wypieczonym z tegorocznych zbóż. Następnie poznamy zwycięzców konkursów na najpiękniejszą posesję Powiatu Lubelskiego i najpiękniejsze wieńce dożynkowe. Na zakończenie części obrzędowej obejrzymy występy zespołów ludowych.
 
Dożynki to czas podziękowań dla rolników za ich ciężką pracę, ale również doskonała okazja do wspólnej zabawy. Dlatego druga część święta plonów będzie miała charakter pikniku rodzinnego połączonego z szeregiem atrakcji towarzyszących, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Na dzieci czekać będą wesołe miasteczko i pokazy z  Magicznych Ogrodów, a na dorosłych – liczne stoiska małej gastronomii i stoiska handlowe. Uczestnicy dożynek będą mogli odwiedzić namioty powiatów i gmin z całego województwa lubelskiego, w tym Powiatu Lubelskiego. W wolnej chwili będą mogli obejrzeć wystawę nowoczesnych maszyn rolniczych, pokaz służb mundurowych oraz wziąć udział w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez szkoły Powiatu Lubelskiego, które w zeszłym roku cieszyły się dużym zainteresowaniem.
 
Na dożynkowej scenie wystąpią znane i lubiane zespoły muzyczne i grupa kabaretowa. Łowcy.B będą bawić publiczność swoim niepowtarzalnym poczuciem humoru i poprowadzą część koncertową imprezy, podczas której zagrają zespoły Power Play i Mus! Wieczorem sceną zawładną gwiazdy polskiej muzyki - Natalia Szroeder i zespół Feel.
 
Tegorocznymi organizatorami dożynek są Powiat Lubelski, Województwo Lubelskie i Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.
 
Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania 8 września na lotnisku w Radawcu!!!
 
Powrót