Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Dożynki Wojewódzkie Radawiec 2016 za nami

30-08-2016

Z roku na rok na dożynki do Radawca przyjeżdża bardzo liczna publiczności, dlatego nikogo nie dziwią już tłumy ludzi na lotnisku, ale to, co działo się w tym roku przejdzie chyba do historii. Tegoroczna edycja dożynek, mimo upału, jaki doskwierał zarówno organizatorom, wystawcom jak i gościom, zgromadziła rekordową liczbę odwiedzających. Szacuje się, że przez lotnisko w Radawcu przewinęło się ponad 50 tysięcy osób.

Jak co roku, tak i w tym Święto Plonów Rozpoczęło się tradycyjnym korowodem i powitaniem delegacji poszczególnych powiatów i gmin, a następnie została odprawiona msza święta dziękczynna za plony. Po mszy dokonano tradycyjnego obrzędu dożynkowego. Starostami tegorocznych dożynek byli Pani Małgorzat Słowik oraz Pan Dariusz Buczek, którzy przekazali tradycyjny bochen chleba marszałkowi województwa Sławomirowi Sosnowskiemu, staroście lubelskiemu Pawłowi Pikuli i wójtowi gminy Konopnica Mirosławowi Żydkowi. Oficjalną część uroczystości zakończył pokaz skoków spadochronowych "antyGrawitacja Radawca"
 
Część biesiadowa dożynek rozpoczęła się występami ludowych zespołów Serpanok oraz Dyvostruny z Ukrainy, którzy zachwycili wszystkich pięknym śpiewem, ubiorem oraz przygotowanym repertuarem.  Po tak udanych występach przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu wieńców dożynkowych oraz konkursu na najpiękniejszą posesję Powiatu Lubelskiego. O ich wynikach już niebawem poinformujemy. 
 
Konkurs zespołu Akcent i jego gwiazdy Zenona Martyniuka ściągnął na lotnisko do Radawca tak ogromne rzesze ludzi, że wystąpiły problemy komunikacyjne, ale reasumując ta sytuację można stwierdzić, że dla swojego idola można zrobić wiele, nawet stać w ponad godzinnym korku. Kolejną gwiazdą, która bawiła nas na dożynkach był zespół 2 plus 1, a na koniec do tańca porwali nas Poparzeni Kawą Trzy, którzy bawili gości aż do pokazu sztucznych ogni, który zakończył tegoroczne Dożynki Wojewódzkie Radwiec 2016. 
 
Nie zabrakło również dodatkowych atrakcji, barwnego kiermaszu, prezentacji gmin i powiatów oraz zabaw dla dzieci.
 
Wszystkim, tak licznie przybyłym gościom serdecznie dziękujemy, że bawiliście się z nami i mamy nadzieję, że za rok odwiedzicie nas powtórnie. Z naszej strony możemy zapewnić, że postaramy się zrobić wszystko aby dojazd na dożynki nie był utrudniony. Sponsorom dziękujemy za pomoc przy organizacji i już dzisiaj zapraszamy was do współpracy na kolejnych świętach.  Ten ogromny tłum ludzi to wyraz tego, że Dożynki w Radawcu cieszą się ogromną popularnością, a wybór gwiazd jest zawsze strzałem w dziesiątkę.
Powrót