Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Dotacje na drogi potwierdzone

14-03-2017

13 marca br. Starosta Lubelski Paweł Pikula odebrał umowy potwierdzające przyznanie dotacji z budżetu państwa na inwestycje drogowe. W powiecie lubelskim pieniądze zostaną wykorzystane na dwa zadania. Wniosek, dotyczący dróg na terenie gmin Bychawa i Krzczonów zajął pierwsze miejsce na liście zakwalifikowanych wniosków. Natomiast na ósmym miejscu znalazł się wniosek do projektu dróg w gminach Bełżyce i Wojciechów.

Dzięki rządowej dotacji ma być przebudowany prawie 10,5-kilometrowy odcinek drogi, biegnącej przez miejscowości Skawinek, Kosarzew Dolny, Kosarzew Górny i Teklin na terenie gmin Bychawa i Krzczonów oraz około 14 kilometrów trasy przez Bełżyce, Chmielnik, Górę, Cuple i Kierz w gminach Bełżyce i Wojciechów. Drogowcy mają m.in.: wzmocnić podbudowę i odnowić nawierzchnie tych tras, odtworzyć przydrożne rowy, a także wykonać zjazdy i chodniki. Przetargi na wykonanie robót już są ogłoszone, a zakończenie inwestycji jest planowane na połowę sierpnia. 
Obydwa projekty Powiat Lubelski będzie realizował wspólnie z gminami Bychawa i Krzczonów oraz Bełżyce i Wojciechów, a połowa środków będzie pochodzić z "Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej 2016-2019".
Korzystając z tych środków łącznie samorządy z Lubelszczyzny chcą w tym roku przebudować około 150 kilometrów dróg, z czego niemal 100 kilometrów to trasy powiatowe. Szacowany koszt wszystkich zadań to prawie 130 milionów złotych. 
Powrót