Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Dookoła Lublina przez Powiat

09-12-2016

Pewnie większość z naszych mieszkańców, których droga do pracy czy szkoły biegnie przez ul. Kraśnicką czy Nałęczowską nie może się doczekać chwili kiedy zacznie jeździć obwodnicą, a tym samym skróci czas dojazdu.

Dla wszystkich którzy jeszcze tego nie wiedzą informujemy, że to już dzisiaj w godzinach popołudniowych otwarta zostanie obwodnica Lublina od strony zachodniej. Warto wcześniej zapoznać się z organizacją zjazdów oraz wziąć pod uwagę, to że na chwilę zostanie całkowicie wstrzymany ruch by wymienić tablicę przedrogowskazową nad jezdnią i dopiero po tym będzie można w pełni skorzystać z obwodnicy Lublina.

Dwa lata trwała budowa nowego odcinka obwodnicy, który w głównej mierze prowadzi poprzez powiat lubelski. Dzisiaj jako pierwsi na zachodni odcinek obwodnicy Lublina wjadą kierowcy poruszający się od strony Kraśnika. Równo o godzinie 13:00 usunięte zostaną bariery, które obecnie uniemożliwiają wjazd na nową trasę. Głównym wykonawcą robót był Budimex, który w przetargu zaoferował najkorzystniejszą ofertę, opiewającą na kwotę blisko 423,9 mln zł. Zachodnia część obwodnicy Lublina ma blisko 10 km.

Powstały na niej dwa węzły: Lublin Szerokie oraz Lublin Węglin. Prosimy kierowców o uważną jazdę i zwracanie uwagi na zmieniona organizację ruchu. 

Obwodnica

Powrót