Dodatkowe możliwości umawiania terminów porad prawnych

20-07-2020

Uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Sprawiedliwości udostępniło osobom chcącym skorzystać z porad nieodpłatnej pomocy prawnej (w systemie NPP ) lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego (w systemie NPO) możliwość osobistego umówienia terminu porady.

Poradę można umówić m.in. poprzez stronę internetową https://np.ms.gov.pl/

W dostępnym harmonogramie wybierają Państwo datę i godzinę porady. Następnie podają swoje inicjały, zapoznają się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych oraz podają swój numer telefonu.

Jednocześnie zaznaczamy, że w związku z obecną sytuacją epidemiczną utrzymany zostaje system porad zdalnych – w związku z czym istotne jest podanie właściwego numeru Państwa telefonu. Osoby udzielające porad na odległość zadzwonią do Państwa we wskazanym przez Państwa terminie.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do korzystania z ww. funkcjonalności systemu nieodpłatnych porad prawnych.

Ponadto informujemy, że utrzymany zostaje również dotychczasowy system umawiania porad poprzez tel. 815286714 oraz e-mail: pomocprawna@powiat.lublin.pl