Dla Mieszkańców

Zdjęcie Artykułu

Sesja Rady Powiatu o drogach i pomocy dla niepełnosprawnych

09-09-2015

Powiat Lubelski chce razem w gminami przebudować kolejne drogi. Podczas sesji we wtorek 8 września radni przyjęli uchwały, które umożliwiają złożenie wniosków o pozyskanie na ten cel pieniędzy z budżetu państwa. Samorządy będą się starać o dotacje z rządowego "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2020", który w poprzednich latach był "Narodowym Programem Przebudowy Dróg Lokalnych".

Powiat zamierza złożyć dwa wnioski o szacunkowej wartości w sumie 12 milionów złotych. Partnerami  inwestycji będą gminy: Jabłonna, Krzczonów oraz Konopnica i Jastków. Realizatorem kolejnej planowanej przebudowy w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2020" będzie zaś Gmina Niemce, powiat w tym przypadku wystąpi jako partner projektu.

Wnioski, które ma przygotować powiat, będą dotyczyć przebudowy odcinków Skrzynice - Chmiel i Krzczonów - Sobieska Wola w ciągu drogi powiatowej Lublin - Głusk - Skrzynice - Chmiel - Krzczonów - Sobieska Wola do drogi wojewódzkiej 837 oraz trasy Motycz - Józefin - Kozubszczyzna - Motycz.
Z kolei Gmina Niemce ma przygotować wniosek o dofinansowanie przebudowy dróg gminnych w miejscowości Stoczek i Stoczek Kolonia oraz od Stoczka Kolonii do Majdanu Krasienińskiego.

Nabór wniosków jeszcze nie został ogłoszony, ale według nieoficjalnych informacji ma to nastąpić jeszcze w tym miesiącu.

Ponadto podczas wtorkowej sesji rada zwiększyła wysokość środków na rehabilitację społeczną i zawodową, prowadzoną przez Fundację "Między Nami" w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Krężnicy Jarej. Chodzi o prawie 22 tysiące złotych, które będą pochodzić z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i dodatkowe 10 procent z budżetu powiatu. Razem WTZ będzie mieć do dyspozycji w drugim półroczu tego roku około 24 tysiące złotych.

Powrót