Dla Mieszkańców

Zdjęcie Artykułu

Powiatowa informacja meteorologiczna

18-06-2015

Uprzejmie informujemy, że Powiat Lubelski zakupił 2 urządzenia meteorologiczne, dzięki którym mieszkańcy mogą uzyskać dokładne informacje na temat pogody w naszym regionie. Jest to detektor burz, który zainstalowany został w Pszczelej Woli oraz Stacja Meteo, obecnie znajdująca się w Bełżycach.

STACJA METEO

Zainstalowana w Bełżycach stacja meteo serii ASM generuje komunikat, wyświetlany na konsoli LCD oraz na stronie www, w skład którego wchodzą:

temperatury powietrza

1)    temperatury powietrza                            

2)    wilgotności powietrza            

3)    opadu deszczu 1h oraz 24h              

4)    opadu deszczu całkowity        

5)    prędkości wiatru            

6)    kierunku wiatru            

7)    ciśnienia atmosferyczne

Aktualną pogodę można sprawdzić w zakładce „POGODA W POWIECIE LUBELSKIM” (po wejściu w zakładkę, należy wybrać box – lokalne komunikaty pogodowe – pogoda w powiecie) znajdującej się na stronie głównej serwisu http://www.powiat.lublin.pl/.

DETEKTOR BURZ                                            

Dzięki detektorowi burz, zainstalowanym w Pszczelej Woli, na stronie www można uzyskać aktualne ostrzeżenia o wyładowaniach w czasie rzeczywistym, ich intensywności oraz informacje dotyczące oceny zagrożenia aktywności burzowej.

Informacje dotyczące aktywności burzowej w Powiecie Lubelskim można znaleźć pod linkiem w zakładce „POGODA W POWIECIE LUBELSKIM” (po wejściu w zakładkę, należy wybrać box – lokalne komunikaty pogodowe – ostrzeżenia o burzy) znajdującej się na stronie głównej serwisu http://www.powiat.lublin.pl/.

Powrót