Dla Mieszkańców

Porządek obrad XXII sesji Rady Powiatu w Lublinie

10-06-2016

Uprzejmie informujemy, że w dniu 17.06.2016 r. (piątek) o godzinie 13:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublinie odbędzie się XXII sesja Rady Powiatu w Lublinie V kadencji. Poniżej porządek obrad.

1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
  4. Sprawozdanie Starosty z pracy Zarządu.
  5. Interpelacje i zapytania radnych.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2015 rok.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu w Lublinie.
  8. Podsumowanie dotychczasowego współdziałania Powiatu Lubelskiego z  Rejonem Korzec (Obwód Rowieński, Ukraina) oraz oficjalne podpisanie umowy o współpracy transgranicznej.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w składach komisji Rady Powiatu w Lublinie.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie nadania Statutu Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublinie.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie powierzenia Gminie Głusk prowadzenia zadania zarządzania publiczną drogą powiatową nr 2270L Prawiedniki – Mętów na terenie Gminy Głusk.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie powierzenia Gminie Głusk prowadzenia zadania zarządzania publiczną drogą powiatową nr 2107 Lublin - Głusk-Wilczopole – Kliny - Wierzchowiska na terenie Gminy Głusk.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie wspólnej realizacji projektu „e-Geodezja – cyfrowy zasób geodezyjny Województwa Lubelskiego”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa  Lubelskiego na lata 2014 – 2020, Działanie 2.1 Cyfrowe Lubelskie, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
  14. Podjęcie uchwały w sprawie odwołania Pana Edwarda Jarzynki z funkcji Członka Zarządu Powiatu w Lublinie.
  15. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
  16. Wnioski i oświadczenia radnych.
  17. Sprawy bieżące.
  18. Zamknięcie sesji.