Dla Mieszkańców

Zdjęcie Artykułu

Dzień Otwartych Drzwi w Pszczelej Woli

29-03-2019

20 marca Zespół Szkół Rolniczych CKP w Pszczelej Woli otworzył swoje drzwi dla gimnazjalistów oraz uczniów szkół podstawowych i ich rodziców. Tego dnia Pszczelą Wolę odwiedziło 250 osób z różnych zakątków kraju m.in. ze Śląska i Wielkopolski.

Zwiedzający zostali zapoznani z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Pszczelej Woli, obejrzeli szkołę i park pszczelowolski, mieli możliwość rozmowy z dyrekcją, nauczycielami i uczniami szkoły. Czekał na nich także bogaty repertuar różnorodnych atrakcji. Z dużym uznaniem spotkały się pokazy akrobatyczne, występy taneczne, wokalne i kabaretowe. Chętni mogli skorzystać z możliwości konnej przejażdżki, spróbować swoich umiejętności na strzelnicy, zapoznać się z życiem pszczół i techniką wykonywania świec woskowych. Na gości czekała grochówka z kuchni polowej i kiełbaski pieczone przy ognisku, a przyjemności kulinarnych dopełniły pszczelowolskie całuski, cebularze lubelskie oraz słodki poczęstunek.
 
Wśród zaproszonych gości byli Wicestarosta Lubelski Andrzej Chrząstowski oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lublinie Katarzyna Nowosad.
 
Szkoła w Pszczelej Woli oferuje unikalne w skali regionu i kraju kierunki dydaktyczne: Liceum Ogólnokształcące o profilu jeździeckim i językowym, Technikum Pszczelarskie oraz Technikum Rolnicze z innowacją ekologiczną. Od lat dużym zainteresowaniem cieszy się Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, a w tym roku rusza także nabór do Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej, Technikum Agrobiznesu oraz Szkoły Branżowej I Stopnia kształcącej w zawodach: piekarz, kucharz i cukiernik.
 
Powrót