Dla Mieszkańców

Zdjęcie Artykułu

Bądź bezpieczny na drogach powiatu lubelskiego – noś odblaski

12-12-2017

Cztery tysiące kamizelek i opasek odblaskowych sfinansowanych przez Starostwo Powiatowe w Lublinie w ramach akcji „Bądź bezpieczny na drogach powiatu lubelskiego – noś odblaski” trafi wkrótce do mieszkańców powiatu.

Kontynuując zapoczątkowaną dwa lata temu akcję propagującą bezpieczeństwo pieszych na drodze, również w tym roku Starostwo Powiatowe w Lublinie przeznaczyło środki finansowe z budżetu powiatu na zakup elementów odblaskowych dla mieszkańców naszego regionu. Kamizelki trafią w szczególności do osób mieszkających przy drogach, które zostały zmodernizowane w 2017 roku przy współpracy samorządów - powiatowego i gminnych.
 
Celem akcji jest przypomnienie pieszym poruszającym się po zmierzchu na nieoświetlonych odcinkach dróg w obszarze niezabudowanym, nie tylko o obowiązku, ale również o konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Piesi poruszający się po drogach są narażeni na niebezpieczeństwo szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy warunki atmosferyczne stają się niekorzystne i szybko zapada zmrok. W sytuacji słabej widoczności kierujący pojazdem zauważa człowieka idącego poboczem dopiero z odległości ok. 20 m. A jak pokazały poprzednie lata wszelkie akcje promujące noszenie kamizelek i opasek odblaskowych wpływają znacząco na ograniczenie tragicznych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Już nawet niewielki element odblaskowy powoduje, że pieszy staje się widoczny nawet z odległości 150 m, co daje szansę kierowcy na wykonanie manewru hamowania i wymijania.
 
Tegoroczna realizacja wielu inwestycji drogowych w naszym powiecie znacząco wpłynęła na poprawę stanu ciągów komunikacyjnych i komfort jazdy. Przypominamy jednak, że nawet najnowocześniejsze drogi nie zagwarantują nam bezpieczeństwa, jeżeli sami nie zachowamy należytej ostrożności. Dlatego zachęcamy mieszkańców naszego powiatu do używania odblasków i prosimy zarówno pieszych, jak i kierowców, o rozwagę podczas poruszania się po drogach.
 
Wykaz inwestycji drogowych zrealizowanych w 2017 roku przedstawiamy poniżej.
 
Wykaz inwestycji drogowych zrealizowanych w 2017 roku
 
Wykaz inwestycji drogowych zrealizowanych w 2017 roku
 
 Załączniki:
  • Wykaz inwestycji drogowych na terenie Powiatu Lubelskiego w 2017 roku [pdf, 275 kb]
Powrót